ABD’den 50 yıl daha sonra birinci kere UFO itirafı: Sıkça görüyoruz

bencede

New member
Geçtiğimiz yıl ABD askeri pilotlarının, 140’tan fazla tanımlanamayan hava olayı (UAP) kaydını doğrulayan Pentagon, UFO’ların kökenlerini araştırmak için kararlı olduğunu ortaya koydu. İki üst seviye ABD istihbarat yetkilisi, Kongre komitesine UFO ile ilgili bildiklerini anlattı. İşte ABD Donanması’nın dikkat çeken UFO itirafları.

Pentagon harekete geçti: ABD, UFO’nun kökenlerini araştıracak

ABD Deniz Kuvvetleri İstihbarat Yöneticisi Yardımcısı Scott Bray, ABD Temsilciler Meclisi’nin istihbarat komitesine açıklamalarda bulundu. UFO müşahedelerinin “sık ve sürekli” olarak yaşandığını tabir eden Donanma subayı, askeri menzillerde yaygın olarak tanımlanamayan hava olayıyla karşılaştığını aktardı.

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen duruşma, 2004’ten 2021 yılına kadar Pentagon tarafınca onaylanan 140’tan fazla UFO müşahedesini ele alıyor. UAP müşahedelerinde ışık ya da sensöre dayalı hileler olmadığı kararına varan İstihbarat raporu, Pentagon’un kapsamlı araştırmalar başlatmasına yol açtı.


Pentagon’dan gelen son açıklamada ise hükümetin “tanımlanamayan hava olayları” olarak belirlediği UFO müşahedelerinin kökenlerini açıklamaya kararlı olduğu lisana getirildi. İstihbarat Yöneticisi Yardımcısı Scott Bray, “Sahip olduğumuz datalara dayanarak, müşahedelerin birçoklarının gerçek objeler olduğu açık” dedi.

Aslında ABD Kongresi’nin tanımlanamayan hava olayı (UAP) raporu, geçtiğimiz yılki ön kıymetlendirme araştırmasına dayanıyor. ABD’nin uzun mühlet boyunca UFO’ları “göz gerisi ettiğini” söyleyen Pentagon, askeri pilotlara havadaki tanımlanamayan cisimleri belirlemek için birtakım haklar tanıdı.

Geçtiğimiz yılki ön değerlendirmeyi hazırlayan Donanma gücü, “Havadaki Objeleri Tanımlama ve İdare Senkronizasyon Kümesi” isimli Savunma Bakanlığı’nın grubuna dahil edildi. Lakin bugüne kadar doğrulanan 144 müşahededen hiç biri hakkında ayrıntı verilmedi.


ABD İstihbarat ve Güvenlik Müsteşarı Ronald Moultrie ve Deniz Kuvvetleri İstihbarat Yöneticisi Yardımcısı Scott Bray, halka açık olarak gerçekleştirilen duruşma daha sonrasında ayrıyeten kapalı kapılar akabinde da tabir verdi. Neler anlattıkları ise şimdilik meçhul.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.