Bill Gates, yeni pandemileri önlemek için yapılması gerekenleri deklare etti

bencede

New member
Hayırsever milyarder Bill Gates, Covid-19 daha sonrasında yeni pandemiler ile karşılamamak ismine neler yapabileceğimizi sıraladı. Covid-19 pandemisi başladığından bu yana komplo teorilerinin odağında yer alan Microsoft kurucusu, yeni karantinalara karşı uyardı.

How to Prevent the Next Pandemic (Yeni Salgın Nasıl Önlenir) isimli yeni yapıtından alıntılarda bulunan Bill Gates, Covid-19’un son pandemi olması için hükümetlere davet yaptı. Gates’e göre hem sıhhat kuruluşları birebir vakitte devletler pandemilere karşı bu tedbirleri almak zorunda.

Bill Gates yeni pandemilere karşı hükümetleri uyardı

Covid-19’un en hayli tartışılan isimlerinden biri olan Bill Gates, yeni pandemilere karşı davet yapmayı ihmal etmiyor. Covid-19’dan daha sonra bir daha büyük bir sıhhat riskiyle karşı karşıya kalabileceğimizi söz eden Gates, sıhhat kuruluşlarına bu üç uyarıyı yaptı.


Hayırsever milyarderin paylaştığı birinci teklif sıhhat dalı için daha yeterli araçlar yapmak ve bunları kullanıma açmakla ilgili. BioNTech’te Kıdemli Lider Yardımcısı olan Katalin Karikó ve mRNA aşısını örnek gösteren Gates, yeni aşılara dikkat çekti.

Gates’e bakılırsa rastgele bir pandemiyi tedbire planındaki birinci adım; daha uygun aşılara, tedavilere ve teşhislere yatırım yapmaya devam etmek olmalı. Ayrıyeten gelecekte, epey daha süratli tedaviler üretmeyi sağlayacak sistemler oluşturmak gerekiyor.

Microsoft kurucusunun bir daha sonraki uyarısı ise hastalığı takip etmeyi güzelleştirmek üzerine. GERM -Küresel Salgın Müdahale ve Seferberlik- grubunu oluşturmak, bir daha sonraki pandemiyi durdurmak için atılacak en değerli adımlardan biri olacak.


Gates’in hükümetlere karşı son tavsiyesi ise sıhhat sistemlerini güçlendirmekle ilgili oldu. Gates’in açıklamasına bakılırsa devletler, muhtemel tehditleri tespit edebilen sıhhat çalışanlarına ve sıra dışı her şeyi rapor edecek altyapıya muhtaçlık duymakta.

“Tüm bu eforlar (yeni araçlar, daha uygun hastalık takibi ve uygunlaştırılmış sıhhat sistemleri) ucuz olmayacak, lakin uzun vadede hayat ve para kurtaracak.”

Pekala siz Bill Gates ve pandemi yorumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.