Kıyafetlere Göre Kolye Seçimi Nasıl Olmalı?

Bakec

New member
Özellikle bayanlar açısından günümüzün en önemli konularından birisi moda ve giyim tarzıdır. Kıyafet kombinleri ve bu kıyafetler üzerinde kullanılan aksesuarlar ile güzel bir tarz oluşturarak kendi stillerini belirlemek en çok özen gösterilen konulardandır. Bu konulardan bir tanesi ise kıyafetlere göre kolye belirleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolye aksesuarlar arasında kişiye elit bir tarz katan, farklı modeller ile kıyafetleri olduğundan daha şık gösterebilen bir aksesuardır. Kıyafetlere göre kolye seçimi konusunda detaylı bir araştırma yaparak yepyeni bir stil oluşturmak mümkündür. Biz sizin için kıyafetlerinizin yaka modellerine göre kullanabileceğiniz bazı modelleri araştırdık ve yazımızın devamında bu konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Kıyafetlerin Yaka Modellerine Göre Kolye Seçimi
Kıyafet konusunda bayanlar çok ciddi çabalar harcamayı ve yeni sitil oluşturma konusunda kendilerini her daim şık tutmaya özen gösterirler. Bu konuda kıyafetin yanı sıra aksesuar konusunda da ciddi araştırmalar yapılmaktadır.

Balıkçı Yaka Kıyafetlere Göre Kolye Seçimi
Kıyafet tercihi konusunda balıkçı yaka kıyafetleri tercih eden bayanlar bu kıyafetlerin üzerine özellikle içinde bulunduğumuz bu dönemde uzun kolyeleri tercih etmektedirler. Kıyafet ve yakayı tam anlamıyla süsleyen bu modellere alternatif olarak kısa ve kalın gösterişli kolyeler de tercih edilebilmektedir.Açık Yaka Kıyafetlere Göre Kolye Seçimi
Açık yakalı kıyafetlerde kolye kullanımı kendisini çok net bir biçimde gösterir. Hangi kolyeyi seçmeliyim derdinin en az olduğu kıyafetlerdendir. Çünkü bütün kolyeleri gayet şık bir biçimde taşıyabildiğiniz bir modeldir. Uzun, kısa veya orta boylu bir kolyenin yanı sıra boncuklu, incili veya kalın bir kolye bile kullanabilirsiniz. Bu durumda kıyafetiniz ve sizin kombin zevkinize kalıyor.

Straplez Yaka Kıyafetlere Göre Kolye Seçimi
Kıyafetinizle uyumlu bir aksesuar seçerken kıyafete göre kolye seçimi çok önemlidir. Straplez yaka kıyafetler genelde abiye türleridir. Bu yüzden gösterişli olmayı gerektirir. Kısa kalın ve gösterişli kolyeler ile kombin yapmak gerekir.

Kare Yaka Kıyafetlere Göre Kolye Seçimi
Yaka kısmının üzerinde kalacak şekilde kısa ve orta boylu kolyeler kullanarak şık bir izlenim oluşturmanız mümkündür.